Expedice 2013 Úvod

Naše cestování 

Náš Land Rover DefenderV rámci expedic ALL AFRICA 2013 a 2012 jsme procestovali vlastním expedičním vozem Egypt, Súdán, Etiopii, Džibuti, Keňu, Ugandu, Rwandu, Kongo, Burundi, Tanzanii, Maroko, Západní Saharu, Mauretánii, Mali, Burkinu Faso, Benin, Togo, Ghanu, Pobřeží Slonoviny, Guineu a Senegal. Máme za sebou i Mozambik, JAR, Lesotho a Svazijsko. Během 5 měsíců jsme ujeli dlouhých 52.000 km a navštívili jsme desítky míst zapsaných na seznamu UNESCO.

Na co se můžete těšit?

Na tomto místě najdete pravidelné články a fotografie, ve kterých zmapujeme africké expedice. Nevynecháme ale ani jiné výpravy Střední Amerikou nebo Asií. Seznámíme vás se zajímavými místy celého světa, poradíme, jak se nebát cestovat na vlastní pěst, v čem jsou výhody a nevýhody individuálního cestování, přihodíme nějakou dobrou radu, jak snížit náklady na minimum nebo naopak ještě vydělat a mít tak třeba všechno zadarmo. Podělíme se s vámi o zážitky, které nezávislý cestovatel v naší kůži běžně zažívá a zažít je můžete i vy. Máme totiž velmi vysoký cestovatelský cíl. Vlastně úplně ten nejvyšší. Chceme navštívit všech 196 států světa a necelou tisícovku míst zapsaných na seznamu UNESCO. Ti z vás, které naše texty budou bavit, se mohou těšit na hodně dlouhý seriál.

Odjezd na Expedici ALL AFRICA 2013 Expedice All Africa 2013 začíná

   Ze Špindlerova Mlýna odjíždíme na expedici ALL AFRICA 2013 po    náročných přípravách 25.3. Cestujeme 4 roky starým speciálně      upraveným terénním vozem značky Land Rover Defender. Náš    dočasný domov na kolech je vybaven téměř vším, co k takové      cestě potřebujeme. Na střeše máme stan, vezeme zásoby jídla na  3  měsíce, nádrž na vodu se sprchou, několik šuplíků na oblečení,  nádobí a potraviny, pár kanystrů na naftu a 3 rezervní pneumatiky.  Proti poslední expedici jsme auto dovybavili různými drobnostmi,  které nám usnadňují cestu. Vezeme také motorovou pilu a další  věci,  které nám budou dobré, až přijde opravdu problém.  Samozřejmostí je  asi 10.000 drobných dárků pro místní děti,    policii a líné nebo  úplatné úředníky.

 Jak z České republiky do Afriky

Protože se naše nedávná expedice ALL AFRICA 2013 týkala zemí východní a střední Afriky, namířili jsme nejdříve do 3.500 km vzdáleného přístavu Iskenderun, který leží poměrně blízko hranic s válčící Sýrií v jihovýchodním Turecku. V současné době neexistuje jiná možnost, jak se dostat s autem z evropského kontinentu do východní Afriky, než odtud. Expedice 2013

Víme, že je po cestě obrovské množství zajímavých míst zapsaných na seznam UNESCO, projíždíme Slovenskem, Srbskem, Bulharskem a Tureckem. Přesto ale necháváme většinu zajímavostí těchto zemí na jindy. Až na jednu výjimku, kterou je národní park Göreme ve středním Turecku. Místo je právem zapsané na prestižním seznamu UNESCO a musíme říci, že je to místo, které nás opravdu příjemně šokovalo. Naším prvním a posledním příspěvkem z kontinentu Evropa bude právě město GÖREME, které si právem zaslouží Vaši pozornost.