UNESCOCLUB, klub nezávislých cestovatelů, jsem založil v roce 2004 původně pro mě a pár kamarádů, se kterými jsem cestoval.  Brzy se to ale nějak  "zvrtlo" a po pár letech je již v klubu registrováno přes tisíc členů. UNESCOCLUB slouží jako místo pro individuální cestovatele, kteří chtějí v životě dosáhnout nějakého zajímavého postavení v hierarchii cestovatelů. Cílem je navštívit co nejvíce míst, která jsou zapsaná na prestižním seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jedná se o 1017 míst, která dosáhla na tuto prestižní značku. Tato značka těmto místům zaručuje mimořádnou výjimečnost. Můj - náš cíl je tak ten nejvyšší, chceme dokázat navštívit všechny státy světa a všechna místa ze seznamu UNESCO. Samozřejmě, všichni členové nemají tak vysoké cíle, stačí jim jen uspokojivě cestovat. Vzhledem k tomu, že se každý člen klubu svojí registrací dostane v seznamu TOP CESTOVATEL na nějakou pozici, jakékoliv místo, které navštíví, ho posouvá o několik pozic výše. Každý tak může v rámci svých možností soutěžit sám se sebou nebo s ostatními, kteří dosahují podobné intenzity cestování. Je pak velice zajímavé a motivující dosahovat lepších pozic. 

Jednou z možností, jak si cestu dobře naplánovat, jsou i skutečné názory ostatních cestovatelů. Stačí kliknout na "Navštívená místa členů", zadat zemi, kterou se chystám navštívit, v tomto případě třeba Guatemala, a ihned máte přesný seznam všech cestovatelů, kteří v této zemi byli a to i dle termínů. Následně je můžete všechny pomocí e-mailu kontaktovat a informovat se na konkrétní nebo obecné informace. Pokud jedu na konkrétní památku, stačí ji najít a opět zde existuje seznam cestovatelů, kteří zde byli s možností je kontaktovat.

Stránky ale primárně slouží k osobní evidenci navštívených zemí a památek, vkládání do sekce TOP CESTOVATEL je zcela na uvážení každého člena a poctivost se také nijak nekontroluje. Výjimkou jsou cestovatelé TOP 20, kteří jsou vystaveni určité kontrole. Záleží ale především na poctivosti každého z nich, neboť podvést může kažýdý jen sám sebe. Ostatní cestovatelé a pozice v této hiearchii ale významnou mírou svým postavením "hecují" ostatní k intenzivnějšímu cestování.