EXPEDITION ALL AFRICA  2019


Potíže i po generální opravě

Duben 2018 auto nejede. Květen 2018 servis v Kamerunu to vzdává. Červen 2018 druhý servis to vzdává. Listopad 2018 auto nakládáme v Kamerunu do kontejneru. Prosinec 2018 auto odplouvá.  Leden 2019 auto vyzvedáváme v Praze. Únor 2019 přichází nový motor z UK. Březen 2019 prochází technickou kontrolou. 7. dubna odjíždíme směr Německo, Francie, Španělsko, Gibraltar, Maroko, Západní Sahara, Mauretánie, Senegal, Gambie,Guinea Bissau, Guinea, Siera Leone, Liberie, Pobřeží Slonoviny, Ghana, Togo, Benin, Nigerie, Niger a SAR. 9.dubna potíže s dobíjením, 10.dubna potíže se startováním 2.května hoří nám pod kapotou v Mauretánii, odtah vozidla přes hranice do Senegalu. Čekáme do 16.5. kdy technici kabeláž opravili ale řídící jednotku nikoliv. Proto odtahujeme auto na laně do Gambie kde stojí dalších 14 dní. Požár poničil kabeláž a řídící jednotku. 29.5. odjíždíme. Končíme však v Ghaně, kde se pro nedostatek času musíme otočit a pospíchat zpět domů. Některé velmi důležité země jsou pro nás ztracené. Domů se vracíme 8.7., máme za sebou 28.500 km. 

Land Rover Defender je po generální opravě

Zasloužil si ji, neboť v podmínkách černého kontinentu musel zvládnout nepředstavitelné vzdálenosti po prašných, písčitých, blátivých, kamenitých a rozflákaných cestách. Celkově ujel na jedno srdce vdálenost rovnající se 4,5 násobku obvodu zeměkoule. Pohyboval se v teplotách od -15° až po +68° v Súdánu. Slouží nám jako sklad potravin, kuchyň, koupelna, obývák i ložnice. 

Ač by se mohlo dle legendární pověsti LR zdát, že se jedná o stroj odolný, nezničitelný a schopný zvládnout všechno, jsme živoucím důkazem, že to tak není, i když na něj samozřejmě nedáme dopustit. Na terény a cíle, které naším plechovým miláčkem zdoláváme totiž  ještě nikdy nikdo lepší auto nevymyslel. Každý rok nás ale stojí opravy kolem 150.000 Kč.  Zvuky, skřípání a vrzání obvykle odstranit nelze a patří ke koloritu našeho cestování.

Projeďte si mapku a zjistěte, kde jsme se nacházeli

Členové expedice

Alexandr Bílek

Jana Benešová

Land rover

Fotografie nejsou řazeny chronologicky, protože si ten systém dělá co chce.