EXPEDITION ALL AFRICA 2018

Expedice nevyšla podle plánu

 Chtěli jsme pokračovat v naší misi z Kamerunu (kde jsme v roce 2017 naše auto zanechali) směrem na sever. Čadské oázy na severovýchodě země byly pro nás zatím nejvyšším možným cestovatelským skalpem, kterého jsme hodlali dosáhnout. Mimoto jsme již potřetí naplánovali tajemnou Středoafrickou republiku a jejich velmi nepřístupné parky, kam jsme se zatím ani jednou nedokázali dostat.

V ideálním případě jsme se chtěli přes D.R.Kongo, Ugandu a Keňu vrátit do Somálska a Eritrei, což jsou země, kam se nám v minulosti dostat nepodařilo.

Výsledek? Celá řada drahých víz za desítky tisíc korun propadla, naše plány se rozplynuly v záři reflektorů našeho milovaného auta. Ty totiž jediné fungovaly. Bohužel motor po sedmi letech těžkého putování Afrikou, odešel. A tak vzniknul náhradní a velmi neuvěřitelný plán.

Co jsme vymysleli?

12 let podporujeme "naše děti" Denzela v Keni a Rebeccu v Ghaně. V  minulých letech  jsme je také našim vozidlem navštívili u nich doma a ve škole. Nyní, když jsme neměli auto a naše plány se zbortily, jsme se rozhodli, že obě děti seznámíme. 
Naše obrovská zarputilost a touha si zase něco dokázat nás donutila překonat veškeré ultra nepochopitelné a velmi těžce zpoplatněné překážky, které vedly k jedinému cíli. Pomoci získat pro děti doklady, pasy, víza do ČR  a letenky. Nakonec se to podařilo a děti přijely k nám do Špindlerova Mlýna na měsíc na prázdniny. Celý příběh najdete v našich reportážích nebo v sekci napsali o nás. Stálo to zato. 

Prohlédněte si místa, která jsme navštívili

Členové expedice

Alexandr 

Jana 

Land rover

Ondra 

Fotografie nejsou řazeny chronologicky, protože si ten systém dělá co chce.