Spolupráce pro každého

 Staňte se součástí úžasného projektu EXPEDITION ALL AFRICA

Cestování a dobrodružství nám kde kdo závidí. Ještě raději však všichni poslouchají naše příběhy. Když dětem i dospělým naše zážitky líčíme, oči mívají rozzářené. Chtějí vědět víc, chtějí slyšet víc, chtějí to pochopit. Proč to všechno vlastně děláme? 

Tento web může být pro děti odrazovým a motivačním stupínkem. Proto jsme si na něm dali tolik záležet. Sledujte naše cesty s dětmi, užívejte si naše trable a radosti s námi, nechte si poslat pohled "naší výroby" z nejzapadlejšího kouta světa, kupte nám 20 litrů nafty a nechte se překvapit, který úsek jsme díky vám projeli. Rozhodněte, komu za vaše peníze pomůžeme třeba koupí kozy. Nechte si logo své firmy umístit na naše auto, buďte součástí dlouhodobého projektu EXPEDITION ALL AFRICA. Nebo za námi na týden či dva přijeďte

Nejvděčnějšími parťáky při vyprávění jsou děti 

Cítíme, že chtějí zažívat dobrodružství, chtějí vidět zvířata ve volné přírodě, rozpálené pouště, hluboké džungle, chtějí si vařit na ohni, chtějí vidět černoušky na vlastní oči a chtějí vidět jiný než sterilní svět, kde žijí. A to je normální. Proto děti motivujeme ke spřádání smělých plánů, odvaze se naučit vážně přemýšlet o své budoucnosti a nebát se mít přemrštěné sny a touhy. Bez velkých snů totiž nikdy nic velkého vzniknout nemůže.
 

Cestování je životabudič

Zvyšuje touhu vzdělávat se, minimalizuje schopnost se nechat oblbnout a manipulovat sebou. Cestovatel získává obrovské praktické a intelektuální zkušenosti, více přemýšlí proč není svět jednobarevný a jednovrstvý, prohlubuje své citové schopnosti, zašlapává do země nesmyslné a ostudné vlastnosti, jako jsou lhostejnost, nenávist, lícoměrnost či povrchnost. Více si váží toho, co má, a rozumí ostatním více než peciválové. Učí se toleranci, obdivuje obyčejné věci a raduje se z písku nebo bláta, všimne si i zdánlivě obyčejné květiny nebo pidibroučka, který má v plánu překonat naši stopu v písku. A to je opravdu důležité! 

Partneři projektu