Alexandr Bílek


Cestujeme, poznáváme, vzděláváme se a děláme dobré skutky.
Snažíme se dosáhnout velmi vysokého cíle. Chceme navštívit všechny státy světa a všechna místa zapsaná na seznamu  UNESCO. 

Cestuji dlouho. Nejdříve jsem se svoji dcerou procestoval vlakem Evropu (především Francii, Španělsko, Portugalsko) Jezdil jsem s kočárkem až do Lisabonu, Catanie, La Rochelle... někdy to vypadalo fakt bizarně... já, kočárek, vlak.. Přeskakovali jsme z TGV do TGV, z ICE do ICE, z Talga do Talga  a takových cest jsme uskutečnili každý rok 10-15. Když dceři bylo 10 let, jel jsem s ní poprvé sám za oceán. Procestovali jsme celou střední Ameriku od Salvadoru až po Panamu. Pak jsme se ještě několikrát do střední Ameriky vrátili. Podařilo se nám procestovat také základní země jako je Mexiko, Peru, Bolivie, navštívili jsme deset států USA a Kanadu.  V Asii jsme procestovali například Barmu, Laos, Kambodžu, Thajsko, Malajsii, Koreu, Taiwan, Indonésii, Indii, Irán nebo Čínu. Celkem se mi podařilo procestovat 106 zemí a má dcera, které je nyní 21 let, má na svém kontě  zemí 42. No a už pár let cestuji s Janičkou, která je stejné krevní skupiny jako já. Je to skvělá, odvážná, neúnavná a po dobrodružství dychtící žena a to jsou přesně vlastnosti, které mi u své partnerky  vyhovují. 

V roce 2004 jsem začal intenzivněji cestovat. Založil jsem ihned po návratu z Guatemaly klub pro nezávislé cestovatele UNESCOCLUB, ve kterém je nyní přes jeden tisíc členů.